چرا کشتی کروز کیش

 

قطر امکان جذب و ارائه کمپ تمرینی به همه تیمهای حاضر در مسابقات جام جهانی را ندارد و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز مبالغ زیادی بابت حضور تیمها در کمپهای تمرینی میخواهند و این فرصت برای کشورمان فراهم شده است و با توجه به خالی بودن هتلهای کیش باید در این جزیره حداقل ۶ تا ۷ زمین تمرینی احداث کنیم تا تیمهای حاضر در این مسابقات در کیش مستقر شوند. دبیر شورای عالی مناطق آزاد درباره زیرساختهای منطقه آزاد کیش برای مسابقات جام جهانی هم اظهار کرد: 2 فروند کشتی کروز تامین شده و تا برگزاری مسابقات سه فروند کشتی دیگر تامین میشود و ظرفیت این کشتی بین 150 تا 350 مسافر است.

 

یکی دیگر از محاسن این نوع کشتی در جزیره مرجانی کیش، اقامت بر روی آب های نیلگون خلیج فارس است.

 

برای بازگرداندن علاقه مردم به سفرهای دریایی، به چیزی بسیار متفاوت و هیجان انگیز نیاز بود و اینجاست که این سفرها محبوبیت پیدا کردند. سافاری برای علاقه مندان هیجان و سرعت گزینه بسیار مناسبی محسوب میشود. برای شب گردی هیجان انگیز و تماشای ماهی های زیبای خلیج فارس، می توانید طوطیا را انتخاب کنید. برای این کشتی میتوانید یک سانس ۲ ساعته بین ساعات ۸:30 شب تا 1:30 بامداد برنامه ریزی کنید. برای این ۲ ساعت هم باید چیزی حدود 55 تا 65 هزار تومان هزینه کنید. تور کشتی کروز خلیج فارس هم کشورهای همسایه را مورد بازدید قرار می دهد که البته با توجه به آب و هوا باید به انتخاب این تورها اقدام کرد.

 

جت اسکی در تمام طول مدت استفاده از دستگاه، بر روی آب شناور بوده و به هر طرف که کاربر حرکت کند بدنبال وی کشیده خواهد شد. جزیره کیش در خلیج فارس یکی از بهترین گزینه ها برای گردشگران است. یکی از جاذبه هایی که میکامال تقدیم به گردشگری و توریسم جزیره کیش خواهد کرد، اولین تونل باد داخل سازه است که در ایران به گردشگران سرویس می دهد. لذا بنا به نظر خیلی از افرادی که به این منطقه سفر کرده اند، میتوان ادعا کرد که کشتی کروز کیش یکی از بهترین روشهای گردشگری در کیش است.

 

با بهره برداری از میکامال به عنوان بزرگترین مرکز خرید و تفریح در نوار شمالی خلیج فارس، کیش صاحب مجموعه با ارزشی از امکانات تفریحی و گردشگری خواهد شد که مجموعه آنها در کنار هم به ویژه در قلب یک مرکز خرید و تفریح، نمونه ای کم نظیر در جهان به شمار می رود. به گزارش تسنیم، سعید محمد اظهار کرد: براساس آمارها صادرات از مناطق آزاد به خارج از مرزهای کشور یک میلیارد و 96 میلیون دلار و از مناطق ویژه اقتصادی 15 میلیارد و 600 میلیون دلار انجام شده که در سال 1400 مجموعاً به 15 میلیارد و 700 میلیون دلار رسیده است که البته این آمارها شامل ترانزیتهای انجام شده نمیشود و تماماً مربوط به تولیدات مناطق است.

 

قطعا امکانات کیش یک مزیت بسیار خوب است و جزیره کیش قابلیت های خوبی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری دریایی را دارد بر همین اساس نیز امیدواریم تا پایان سال بتوانیم نخستین کشتی کروز را با مشارکت بخش خصوصی وارد آبراه کنیم و سفرهای دریایی را شاهد باشیم.

 

موسوی ادامه داد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم تا پایان سال جاری کشتی کروز را به کیش بیاوریم البته این مساله بسته به میزان همت و اراده بخش خصوصی نیز هست. وی در ادامه گفت: از شهریورماه سال گذشته تاکنون 10 میلیون و 800 هزار متر زمین به ارزش 83 هزار میلیارد تومان که نزدیک به رقم بودجه عمرانی کشور است با روشهای حقوقی و قضایی به نفع مناطق آزاد برگشته است و در سال جاری بیش از این میزان بازخواهد گشت. همچنین داخل آن ها دارای سکوی ماهیگیری و شیرجه می باشد تا افراد علاقه مند از آن استفاده نمایند. یک تونل معمولی از چهار فن در اتاق پرواز خود استفاده می کند و تونل باد ابوظبی دارای 16 فن است! هر یک از تونل ها دارای چهار توربین بادی قدرتمند است و هردو تونل 13.5 فوتی دارند. وی افزود: با وجود تمام اخبار کذب مبنی بر سکوی وارداتی بودن مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال 1400 شاهد یک میلیارد و 106 میلیون دلار در مناطق آزاد و سه میلیارد و 590 میلیون دلار در مناطق ویژه اقتصادی بودیم که مجموع آن به چهار میلیارد و 700 میلیون دلار رسیده است. آن در مناطق ویژه اقتصادی بود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =