Home / رپورتاژ خبری / لوله بازکنی هم می تواند یک کسب و کار اینترنتی باشد!

لوله بازکنی هم می تواند یک کسب و کار اینترنتی باشد!

حتما شنیدید که کسب و کار اینترنتی در حال گرفتن جای کسب و کارهای سنتی است. کسب و کار اینترنتی پدیده جدید دنیای حاضر ما می باشد. این کسب و کارها که اغلب با عنوان استارت آپ شناخته می شوند بر بستر وب درآمدزایی می کنند، بر پایه خلاقیت شکل گرفتند و درآمدهای آن ها برخلاف کسب و کارهای سنتی حد و مرزی ندارند و می توانند بی حد و اندازه تغییر و رشد کنند. دیگر تفاوت کسب و کارهای اینترنتی با کسب و کارهای سنتی تفاوت در نوع فعالیت هاست. کسب و کارهای اینترنتی نیازهای جدید و راه های جدیدی برای کسب درآمد ایجاد کرده اند و بسیاری از آن ها از راهی درآمد دارند که پیش از این چنین نیازی در جامعه نه وجود داشت و نه کسی برای این کار پولی پرداخت می کرد. امروزه در بسیاری از شغل ها حتی لوله بازکنی می توان یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد و از آن کسب درآمد نمود. در این مطلب شما را با انواع کسب و کارهای اینترنتی آشنا می کنیم.

انواع کسب و کار اینترنتی

فروش خدمات، کالا و… از انواع کسب و کارهای اینترنتی هتسند که در ذیل به ویژگی های آن ها خواهیم پرداخت:

فروش اینترنتی سرویس ها مانند خدمات لوله بازکنی

امروزه انواع کسب و کار اینترنتی به قدری مختلف و متنوع هستند که نمی توان تعداد و آمار دقیقی از انواع آن ارائه داد. اما می توان به مهم ترین های آن نیز اشاره کرد. بخش بزرگی از کسب و کارهای اینترنتی مانند کسب و کارهای سنتی از راه فروش اتفاق می افتد. فروش در اینترنت هم مانند دنیای واقعی دو نوع است: فروش کالا و فروش خدمات. فروش کالا از اولین انواع درآمدزایی های اینترنتی است که خود انواع و اقسامی دارد. فروش خدمات هم به همین شکل دارای انواعی است که در ادامه به آن بیشتر می پردازیم. برای مثال برخی از اینترنت برای تبلیغ و عرضه خدمات حضوری استفاده می کنند. مثلا یک نمونه موفق از آن در زمینه عرضه خدمات فنی و تخصصی لوله بازکنی در مناطق مختلف تهران مثل لوله بازکنی دروس ، اختیاریه، پاسداران و دیگر نقاط شهر تهران در زمینه رفع انسداد چاه فاضلاب، باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب، فنر زدن لوله فاضلاب، گرفتن نشتی لوله فاضلاب و سرویس لوله بازکنی سایت برچسب است که در مناطق مختلفی از شهر تهران در شمال و غرب، جنوب و شرق آن این خدمت را ارائه می کند. عرضه خدمات لوله بازکنی بر بستر اینترنت خدمات دیگری روی اینترنتی نیز فروخته می شود که در ابتدا یک نمونه از آن ذکر شد. حتی بخشی از خدمات دولتی که تا پیش از این از طریق مراجعه مستقیم به ادارات و سازمان ها قابل انجام بود امروزه از طریق اینترنت انجام می پذیرد. برای مثال خدمات ثبت نام در کنکور که در سال های نه چندان دور از طریق مراجعه به ادارات پست اتفاق می افتاد امروزه تماما از طریق اینترنت و پر کردن فرم های اینترنتی اتفاق می افتد. همین مسئله به کاهش چشمگیر ترافیک و آلودگی هوا در اثر کاهش تردد بی اندازه خودروها در سطح شهر انجامیده است. امروزه دولت هایی که بیشتر خدماتشان را از طریق اینترنت عرضه می کنند به دولت الکترونیک معروف هستند. این یکی از نمادهای رشد و پیشرفت جامعه در کنار دیگر نمادهاست. ولی غالب فروش اینترنتی خدمات به عرضه خدمات فنی در زمینه های مختلف شغلی مانند سرویس لوله بازکنی، خدمات آموزشی، خدمات حقوقی، خدمات درمانی و بهداشتی و مشاوره، خدمات نظافتی و تشریفاتی و… می باشد.

فروش اینترنتی کالا نوع دیگر کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با فروش کالا مدل های مختلفی دارد. از اولین و موفق ترین فروشگاه های اینترنتی جهان آمازون است که به ابتکار جف بیزوس میلیاردر آمریکایی راه اندازی شد و امروز از بزرگترین و درآمدزاترین کسب و کارهای اینترنتی در جهان است. فروش اینترنتی چند مدل دارد. یک نوع آن تقسیم بندی بر اساس نوع مشتری است. فروش مستقیم به مصرف کننده یا فروش به دیگر تامین کنندگان یا به قول بازاری ها فروش به همکار یا کلی فروش. فروش مستقیم به مصرف کننده در اصطلاح B2C و فروش به تامین کننده B2B  نامیده می شود.

شیوه های مختلف فروش اینترنتی کالا

از دیگر اشکال تقسیم بندی فروش اینترنتی کالا، تقسیم بندی بر اساس شیوه پرداخت است. شیوه شایع فروش اینترنتی پرداخت آنلاین از طریق درگاه های پرداخت بانکی یا درگاه های پرداخت واسط است. به این نحو که مشتری پس از پسند محصول هزینه آن را به شکل آنلاین پرداخت و تسویه حساب می کند. سپس محصول را به شکل بسته مرسوله توسط پست یا پیک خود فروشگاه تحویل می گیرد. کسب و کار اینترنتی پردرآمد کسب و کارهای اینترنتی در حال عقب زدن انواع کسبب و کارهای سنتی هستند. شکل دیگری از فروش اینترنتی پرداخت درب منزل است یا پست پید. به این ترتیب که مشتری پس از دریافت کالا آن را پرداخت می کند. به همین شکل تفاوت هایی در انواع فروشگاه های اینترنتی از لحاظ ساختار فروشگاه وجود دارد. برخی از این فروشگاه ها با عنوان مارکت پلیس شناخته می شوند . به این معنی که خود این فروشگاه محصولی را نمی فروشد بلکه در اصل شما را به فروشنده اصلی وصل می کند و این بین تنها واسطه ای بین مشتری و تامین کننده های مختلف است.

مدل های دیگر کسب و کار اینترنتی

اشکال شایع دیگری از کسب و کار اینترنتی وجود دارد. اشکالی که هر کدام بخش بزرگی از تراکنش های روی اینترنت را به خود اختصاص داده اند. در ادامه به آن ها می پردازیم:

پلت فرم ها

اشکال دیگری از درآمدزایی های اینترنتی وجود دارد که به شکل مختصر به آن ها اشاره خواهیم کرد. یک نمونه از آن ها پلت فرم های اینترنتی هستند. پلت فرم ها جایی برای ارتباط بین خریدار و فروشنده هستند. جایی که در آن فروشی اتفاق نمی افتد بلکه خریدارها عرضه کنندگان را می بینند و میشناسند. پلت فرم ها در ازای خدماتی که ارائه می کنند درصد کوچکی کارمزد از برخی خدمات خود دریافت می کنند که در مقیاس های بزرگ مبالغ هنگفتی خواهد شد.

آموزش اینترنتی یک کسب و کار اینترنتی

نوع دیگر آموزش به شکل آنلاین است. شیوه های جدید آموزش مثل آموزش آنلاین یا فروش آفلاین اطلاعات آموزشی از پردرآمدترین انواع کسب و کارهای اینترنتی است. این شیوه بسیار ساده و ارزان تر از شیوه های سنتی است و به جوانانی که دارای تخصص هستند ولی شغل مناسبی ندارد توصیه می شود که وارد این نوع کسب و کار شوند.

نقش شبکه های اجتماعی در کسب و کار اینترنتی

شبکه های اجتماعی یکی دیگر از انواع فوق العاده موفق و درآمدزای کسب و کارهای اینترنتی هستند. البته میزان یوزر و تعامل یوزرها در شبکه اجتماعی فاکتوری است که در ارزش گذاری و درآمدزایی آن ها بسیار موثر که یک عامل اصلی است. تا شبکه اجتماعی از کاربران فعالی تشکیل نشده باشد نمی توان به آن یک کسب و کار موفق گفت. دریافت هزینه از کاربران در ازای برخی از خدمات و تبلیغ های کلیکی و بنری از شیوه های درآمدزای این کسب و کارها هستند. مدل های مختلف درآمدزایی اینترنتی امروزه ذهن جوانان زیادی را برای کسب درآمد از این طریق به خود مشغول داشته است. به خصوص که نمونه های موفق آن در گذشته توسط جوانان تست و راه اندازی شده است. تحریریه‌ ی ما در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی ( رپورتاژ آگهی ) نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

About admin

(با نام یاد خدا) من به بازاریابی و کسب و کار اینترنتی علاقه زیادی دارم که باعث شد مقالات در این زمینه در وب سایت وب نید تولید کنم تا دوستان به راحتی و آسانی بتوانند استفاده کنند. و در این زمینه اطلاعات زیادی داشته باشند.

همچنین بررسی کنید

۳۷ نوع از بهترین سایتهای کوتاه کننده لینک دنیا در ۲۰۲۱

کوتاه کننده لینک یا shortening چیست؟ برای این که آدرس یورل صفحات سایت خود را …

یک نظر

  1. سلام ممنون بابت این مطلب، ما لوله بازکن ها هم عالمی داریم برای خودمون!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =