فرصت های سرمایه گذاری در املاک ترکیه در سال پیش رو

یکی از کشورهایی که این روزها سرمایه گذاری در آن رواج پیدا کرده است، ترکیه است. ترکیه کشوری است که به دلیل موقعیت خوب ژئوپلیتیکی همواره برای بسیاری از سرمایه گذاران کشور بسیار مهمی بوده است. این ویژگی بسیار متمایز، ترکیه را به یک مرکز بسیار مهم و البته بسیار مناسب برای سرمایه گذاران خارجی و نخبگان ملی تبدیل کرده است.
قوانین سرمایه گذاری ترکیه ساده و مطابق با استانداردهای بین المللی است. اصلاحات قانونی اخیر محیط سرمایه گذاری ترکیه را بهبود بخشیده و خارجی ها را تشویق به سرمایه گذاری در این کشور کرده است.

اخیرا شرایط و مقررات اخذ تابعیت ترکیه دستخوش تغییراتی شده است. طبق قوانین در گذشته، برای حداقل سرمایه گذاری در ترکیه باید 1 تا 3 میلیون دلار در روش های مختلف سرمایه گذاری هزینه می کرد، اما پس از تغییر قانون سال 2019، این مبلغ به 250 تا 500 هزار دلار کاهش یافت. .

بازار املاک و مستغلات ترکیه به ویژه در سال 2021 شاهد افزایش قابل توجهی در قیمت آپارتمان ها بوده است که شاهد تقاضای بالایی برای خرید آپارتمان از سوی سرمایه گذاران در ترکیه بوده است. به موازات کاهش نرخ بهره وام مسکن به دلیل کاهش نرخ بهره عمومی ترکیه، تقاضای بازار داخلی در ماه های پایانی سال 2021 به اوج خود رسید.

یکی از سرمایه گذاری ها برای اخذ اقامت ترکیه ملک مسکونی است. اقامت ملکی یک اقامت تمدید شده میان مدت است که به خارجی هایی که در ترکیه ملک خریداری کرده اند معمولا به مدت یک سال اعطا می شود. همسران و فرزندان زیر 18 سال نیز حق دریافت این اقامت را دارند. یک اقامتگاه متعلق به یک اقامتگاه توریستی است، اما بازسازی آن آسان تر است.

ترفند های خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه برای اقامت بسیار مهم است زیرا از این طریق می توان حداقل بودجه مورد نیاز برای مهاجرت را تعیین کرد.حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه در شهرهای مختلف این کشور بسیار متفاوت است. برای مثال قیمت هر متر مربع خانه در استانبول گاهی 2 برابر حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه در شهرهای دیگر است.
اما به طور کلی می توان گفت شهرهای استانبول، ازمیر، آنکارا و آنتالیا بهترین شهرهای ترکیه برای حداقل خرید ملک در ترکیه برای اقامت هستند. در این بین استانبول به دلیل مرکزیت اقتصادی ترکیه گزینه بسیار بهتری خواهد بود.

کیفیت انتخاب ملک شما ممکن است به شما این امکان را بدهد که سود بیشتری از آنچه انتظار دارید به دست آورید. بر اساس تجربه ای که در این زمینه به دست آورده ایم، میزان افزایش قیمت در مدت زمان بسیار کوتاه تقریباً 30 درصد قیمت خود ملک بوده است. و این بی شک به هوش سرمایه گذار و انتخاب درست سرمایه گذار مربوط می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =