Home / رپورتاژ خبری / چگونه یک دکتر روانشناس خوب در تهران پیدا کنیم

چگونه یک دکتر روانشناس خوب در تهران پیدا کنیم

با وجود يک دکتر روانشناس خوب در تهران مي توانيد براي سلامت خود و خانواده خود تکيه گاه قابل اعتمادي داشته باشيد. وقتي زندگي روزمره در شهرهاي بزرگ مثل تهران با تنش ها و سرعت بالاي زندگي همراه شويد نياز به روانشناس نيز افزايش ميابد.

دکتر روانشناس در تهران

مشکلاتي که در شهرهاي بزرگ مثل تهران مشاهده مي شوند به لحاظ شدت و تا حدودي نوع متفاوت و کمي بيشتر از ساير شهرها است. به همين دليل داشتن يک دکتر روانشناس خوب در تهران فوايد زيادي به همراه دارد.

مشکلات روانشناختي از قبيل افسردگي و اضطراب مي تواند تا ۲۰% در شهرهاي بزرگ بيشتر باشد، بنابراين در شهر هاي بزرگي همچون تهران، نقش يک روانشناس و مشاور مي تواند بسيار جدي تر از ديگر شهر ها باشد و يک دکتر روانشناس خوب در تهران مي تواند به سلامت افراد و خانواده ها کمک کند.

لذت يک زندگي خوب با کمک گرفتن از دکتر روانشناس

زندگي سالم و متعادل افراد مي تواند به راحتي و بسيار سريع تر از آن چيزي که تصور مي کنيد، تحت تاثير مشکلاتي از قبيل ترس ها، ناراحتي ها يا ساير مشکلات فردي و اجتماعي قرار بگيرد. رضايت از زندگي همواره از مشکلات زندگي تاثير مي پذيرد و اگر به آن بي توجهي شود کاهش ميابد.

نداشتن رضايت از زندگي نيز به نوبه خود مشکلات را شدت بخشيده و يک چرخه معيوب بوجود مي آيد که بيرون آمدن از آن نيازمند کمک دکتر روانشناس خوب مي باشد. يک دکتر روانشناس خوب مشکلات سطحي و عميق شما را شناسايي کرده و در حل آنها به شما کمک مي کند.

شما حق داريد که با هر توانايي يا استعدادي از زندگي خود لذت ببريد. مشکلات روانشناسي، خانوادگي يا بين فردي خود را بدون راه حل فرض نکنيد و با کمک دکتر روانشناس خود براي داشتن يک زندگي شاد تلاش کنيد و همواره از نيروي اراده و پشتکار خود غافل نشويد.

آيا داشتن يک دکتر روانشناس خوب مهم است؟

دستيابي به يک دکتر روانشناس خوب در تهران مي تواند از جنبه هاي مختلفي براي شما مفيد باشد. در بالا ذکر شد که به لحاظ شدت مشکلات و تنش هاي روزمره بيشتر در شهرهاي بزرگ مثل تهران امکان بروز ناراحتي هاي روانشناختي وجود دارد.

به همين ترتيب دکتر روانشناس و مشاوران زيادي در شهر تهران به کار درمان و مشاوره مشغول به کار هستند و تصميم گيري براي انتخاب روانشناس نيازمند تحقيق و پرس و جو کافي در اين زمينه است.

از طرف ديگر نيز درمان هاي روانشناسي اثرگذار مثل درمان افسردگي يا اضطراب به مهارت و تجربه بالايي نيازمند است و براي دستيابي به يک درمان کامل لازم است که به خوبي روانشناس خود را شناخته و بعد از تحقيق او را انتخاب نمائيد.

برخي افراد فکر مي کنند اختلالاتي از قبيل افسردگي و اضطراب را صرفا بايد با دارو کاهش داد اما رواندرماني هاي اخير نتايج معني داري در درمان اين اختلالات نشان دادند. بنابراين براي درمان قطعي اين مشکلات مي توانيد به دکتر روانشناس خوب خود در تهران مراجعه کنيد.

سنجش، تشخيص و رواندرماني اختلالات روانشناختي اجزاء يک رواندرماني موفق به حساب مي آيند. با توجه به شدت و نوع اين مشکلات، درمان مي تواند به لحاظ طول مدت متفاوت باشد. يک دکتر روانشناس خوب مي تواند يک برنامه درماني متناسب با مشکل شما طرح ريزي کرده و نتايج معني داري براي شما به ارمغان آورد.

دکتر روانشناس خوب در تهران را بهتر بشناسيم

چه نتايجي از جلسات مشاوره و رواندرماني مي توان انتظار داشت

هر چند يک دکتر روانشناس خوب در تهران يا هر شهر ديگري، مي تواند به مشکلات خفيف يا متوسط شما رسيدگي کند اما اين تنها بخشي از توانايي يک روانشناس است.

با مراجعه به يک دکتر روانشناس در تهران در وهله اول شما به طور جامعي ارزيابي مي شويد و مشکلات فردي شما به خوبي شنيده مي شود و به آنها وضوح بخشيده مي شود. همچنين مشکلات بين فردي و خانوادگي شما چه به لحاظ ارتباطي و يا عاطفي مورد بررسي قرار مي گيرند.

با قرار گرفتن در روند مشاوره و درمان به طور تدريجي مشکلات حل شده و به تعادل روانشناختي نزديک مي شويد. طبق نظر سنجي هاي علمي که توسط انجمن هاي علمي صورت پذيرفته حدود دو سوم از افرادي که مشاوره و رواندرماني دريافت کرده اند از اين خدمات راضي بوده اند. اين افرداد از مشاوره حضوري و نيز مشاوره آنلاين استفاده کرده بودند.

براي چه مشکلاتي به دکتر روانشناس در تهران مراجعه مي کنيد؟

با حضور به موقع نزد دکتر روانشناس، يعني قبل از مزمن شدن مشکل بهترين نتايج را مي توان دريافت کرد. با اين وجود يک دکتر روانشناس خوب آماده درمان مشکلات شما با هر شدتي خواهد بود.

برخي نتايج مثبت که از مشاوره و رواندرماني بدست مي آيد شامل کاهش و حذف استرس و اضطراب، حل تعارض با شريک زندگي، آمادگي براي رويارويي با چالش هاي زندگي، کنترل پيدا کردن روي هيجان ها بخصوص خشم، رهايي از احساسات منفي و هراس ها، بهبود الگوهاي دلبستگي، درمان وسواس فکري / عملي، رهايي از افسردگي و افسرده خويي، افزايش کارکرد شغلي و پرورش نظام ارزشي و معناي زندگي مي شود.

آيا فقط براي درمان اختلالات به دکتر روانشناس مراجعه کرد؟

براي مراجعه و کمک گرفتن از يک دکتر روانشناس در تهران ضرورتي وجود ندارد که حتما يک اختلال يا شرايط باليني داشته باشيد. ممکن است شما براي حل و فصل مشکلات خفيف، پيشگيري از شدت يافتن مشکلات و يا حتي براي مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج و يا مشاوره پيش از ازدواج به روانشناس مراجعه کنيد.

در دوران آشنايي قبل از ازداج ممکن است روابط احساسي شود و مسائل و معيارهاي مهمي را مورد توجه قرار ندهيد. با گذشت زمان، اين مسائل و حتي تفاوت هاي فردي جدي مي تواند تبديل به اختلافات ناراحت کننده اي شوند و ممکن است زندگي شما را دچار تنش و استرس دائم کند.

مشاوره ازدواج با دکتر روانشناس

ازدواج زيربناي تشکيل خانواده و يکي از مهم ترين تصميم هاي زندگي يک فرد است. اگر مي خواهيد به يک تصميم گيري منطقي و آينده دار در رابطه با ازدواج دست پيدا کنيد بهتر است از يک دکتر روانشناس به عنوان مشاور ازدواج کمک بگيريد.

در شهر هاي پر جمعيت از قبيل تهران، اختلاف هاي فرهنگي و اجتماعي – اقتصادي بين خانواده ها ممکن است کم نباشد، در نتيجه يک دکتر روانشناس خوب و با تجربه مي تواند با دانش و مهارت خود تاثير معني داري بر تصميم ازدواج شما و حل مشکلات مرتبط با ازدواج داشته باشد.

يک دکتر روانشناس به شما در شناخت خود و شريک زندگيتان کمک مي کند و در صورت لزوم مهارت هاي زندگي را به شما آموزش مي دهد. زوج ها به لحاظ شباهت ها و تفاوت هاي شخصيتي ارزيابي مي شوند و اگر نکاتي در اين باره لازم باشد به آنها ارائه خواهد شد.

همچنين مسائلي که ممکن است در آينده زن و شوهر درباره آنها به اختلاف نظر برسند بررسي شده و مهارت حل مسئله به آنها آموزش داده مي شود. در مشاوره ازدواج شما مي آموزيد چگونه مسئوليت پذير باشيد و با وجود تفاوت ها در کنار يکديگر زندگي کنيد.

نتيجه گيري

با توجه به مطالب ذکر شده چنانچه قصد داريد به يک دکتر روانشناس خوب در تهران مراجعه کنيد مي توانيد در اين باره به خوبي تحقيق کنيد. سعي کنيد براي حل مشکلات خود امروز را به فردا نندازيد و از مزمن شدن مشکلات پيشگيري کنيد.

براي اين منظور مي توانيد از دوستان و اقوام خود پرس و جو کنيد و يا با مراجعه به وب سايت هاي روانشناسان از جمله وب سايت دکتر علوي اقدام به دريافت نوبت کنيد.

[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

About admin

(با نام یاد خدا) من به بازاریابی و کسب و کار اینترنتی علاقه زیادی دارم که باعث شد مقالات در این زمینه در وب سایت وب نید تولید کنم تا دوستان به راحتی و آسانی بتوانند استفاده کنند. و در این زمینه اطلاعات زیادی داشته باشند.

همچنین بررسی کنید

پنجره هافمن,تولید کننده پنجره upvc هافمن,قیمت پنجره دوجداره هافمن

پنجره هافمن: در مورد پروفیل های UPVC ساخته شده توسط شرکت هافمن باید این موضوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =